tbom

Psucie krajobrazu na wczasach niemile widziane

Spośród turystycznej braci znajdzie się wielu takich, którzy za nic mają zasady, które należy przestrzegać będąc nad morzem czy w górach. Widać to choćby przez masowo zostawiane śmieci w nadmorskich i górskich parkach narodowych.

Często tłumaczymy się wygodą, czy niemożliwością innego zachowania się. Niestety, cierpi na tym przyroda i, w dłuższej perspektywie, wizerunek okolicy, parku, a nawet pobliskiego kurortu.

Chęć wyszalenia się przenosi nastrój wieczornych imprez z centrów deptaków na szlaki turystyczne. Widać to choćby znajdując butelki i puszki po alkoholach, chipsach i wielu innych.

Dla normalnych turystów jest to niedopuszczalna sytuacja, która nie dość, że razi po oczach, to psuje całościowe wrażenie krajobrazu. Widać to w górach, gdzie przy szlakach zostawiane są śmieci, jak i nad morzem, gdy wieczorami całe w śmieciach są plaże i deptaki.

A wystarczy jedynie znać podstawowe zasady, które są wspólne w każdym miejscu Polski, czy to nad morzem, czy w górach. Wyrzucanie śmieci do koszów, segregacja ich, niekrzyczenie na łonie natury – jakże często tyczy się to naszych, polskich turystów.

https://sklep.poza.pl/pl/23-sukienki-na-lato bluzki z dekoltem