tbom

Plastyczne zabawy

Myślę, że te najmłodsze dzieci, zamiast jeździć po mieście w poszukiwaniu nowych wrażeń, równie dobrze mogą spędzić czas w domu. Szczególnie, gdy na dworze nie świeci słońce, tylko pada warto zostać i stworzyć im wspaniałą zabawę.

Do tego celu nie trzeba wiele wysiłku, tylko kreatywność i na pewno trochę cierpliwości. Wszelkie formy plastyczne, elementy, które wykorzystywaliśmy sami w szkole na plastyce mogą sprawdzić się również w domu.

Pierwszym najłatwiejszym sposobem na zajęcie dzieci jest kolorowanie, ale mamy przecież bawić się razem, dlatego polecałabym zaopatrzenie się w dużą kartkę papieru, farby oraz stare ubrania. Zamiast tradycyjnego fartuszka załóżcie dzieciom koszulkę z krótkim rękawkiem tatusia, będą miały frajdę, a ty pewność, że nie zniszczą ubrań.

Nie potrzebujecie żadnych pędzli, ponieważ najlepiej malować rękami. Można tworzyć wspaniałe obrazy palcami lub moczyć każdy z nich w innym kolorze i tworzyć kolorowe bohomazy.

Na koniec, gdy ręce będą już całe wymalowane farbą odciśnijcie każdy swoją na jednej kartce, a uzyskacie bardzo ciekawy obraz do salonu. Zamiast farb zróbcie plastelinowe ludziki, zwierzątka, możecie nawet ulepić siebie.

Dobrym sposobem na formowanie jest także domowa masa solna, którą potem można pokolorować. Dzieci, także kochają wycinanki, wydzieranki, można stworzyć dekoracje nie tylko świąteczne.

Pokaż dziecku jak łatwo można okleić papierowymi paskami słoik czy butelkę i stworzyć kolorowy wazonik. Zobaczysz, jak bardzo zainteresuje to dziecko, bardziej niż najlepsza rozrywka.

https://karandeli.pl/ biżuteria artystyczna