tbom

Próchnica

Choroby zębów to coś, czym rodzicie i dentyści straszą nas od dzieciństwa. Oczywiście nie tylko dlatego, że nasze żeby będą brzydkie i będą bolały, ale także dlatego, że jedynym ratunkiem dla chorych zębów jest wizyta u dentysty, a nie oszukujmy się – tego nikt nie lubi. Dlatego powinniśmy robić wszystko, aby próchnicy unikać.

Przede wszystkim myć zęby regularnie, najlepiej po każdym posiłku do tego długo i dokładnie. Przeciągnięcie trzy razy szczotką po omacku nie da żadnego efektu. Naprawdę trzeba kilka minut przed lustrem spędzić i porządnie te zęby szczotkować.

Oczywiście nie tylko brak higieny jamy ustnej wywołuje próchnicę. Robią to przede wszystkim bakterie, które niszczą nasze zęby. Żywią się one cukrem, który im dostarczamy jedząc słodycze.

Żeby mieć zdrowe zęby nie powinniśmy więc jeść zbyt wiele cukru, a jeśli już skuszą nas słodycze powinniśmy od razu zęby umyć. Do tego powinniśmy chodzić na regularne kontrole do stomatologa. O wiele łatwiej walczyć z chorobą, gdy zauważy się jej pierwsze objawy niż gdy jest już zaawansowana.

oczyszczacze powietrza sklep z bielizną telimena