tbom

Jedziesz na wakacje? Im mniej samochodu tym lepiej

Prozdrowotny urok morza i górskie krajobrazy to polskie wyobrażenie o wyczekiwanych wczasach. Pasjonaci morskich spacerów jak i fanatycy gór zjeżdżają w „swoje” ulubione rejony nie tylko w sezonie. W zależności od mobilności czynią to na różne sposoby.

Im mniej w nich samochodu tym lepiej dla zdrowia. Aktywny wypoczynek rozplanowujemy w ten sposób, by ograniczyć do niezbędnego minimum poruszanie się pojazdami. Stąd większość kierowców wybiera się w góry pociągiem lub busem.

Ewentualnie samochodem, ale tylko na pobliski miejscu noclegowemu parking. Im mniej podjazdów samochodem, tym organizm lepiej zahartuje się do otoczenia. Również satysfakcja z aktywnego spędzenia czasu jest większa.

Podobnie nad morzem. Cóż to za filozofia podjeżdżać autem z miejsca noclegu na plażę. Co innego zabranie nad morze roweru, wyposażenia do biegania, rolek i wszystkiego, co koncentruje się na wysiłku ludzkich mięśni.

W połączeniu z morskim klimatem, idealnym dla organizmu, który ładuje się morską mgiełką pełną jodu, wychodzi propozycja świetnych wakacji.

naszepsy.com.pl