Czy widzieliśmy lustra do salonu?

Zazwyczaj myśląc o lustrach przychodzi nam na myśl łazienka, korytarz i ewentualnie garderoba, żebyśmy mogli się przejrzeć, jak wyglądamy w danym zestawie i czy nie powinniśmy czegoś zmienić. Jednak obecnie coraz częściej wybierane są lustra do salonu. Wydaje nam się to dziwne? Nie wyobrażamy sobie luster w tym miejscu, bo obawiamy się, że ciągle byśmy się w nich widzieli? Wbrew pozorom lustra do salonu to świetny pomysł na ciekawą i nowoczesną aranżację, który sprawdzi się tym lepiej, im mniejszy jest nasz salon.

Czemu warto o tym pomyśleć?

Jeżeli mamy duży salon, to z pewnością nie będziemy się w nim czuli przytłoczeni. Spokojnie będziemy mogli ustawić wszystkie meble, a i tak będzie sporo wolnej przestrzeni, dzięki której będziemy mieli poczucie, że w tym pomieszczeniu jest jeszcze sporo luzu. Jednak inaczej sprawa wygląda jeśli ten salon jest mały. Oczywiście wtedy wstawimy tam mniej mebli, ale mimo wszystko może się okazać, że będziemy mieli poczucie przytłoczenia i ciasnoty, zwłaszcza jeśli jeszcze to pomieszczenie będzie długie, a wąskie. I tu właśnie jest miejsce na lustra do salonu. Możemy je powiesić nad tapczanem albo nad stołem.

Spokojnie mogą się one pojawić na wysokości naszej głowy w pozycji stojącej. Tak naprawdę w takich lustrach do salonu chodzi nie tyle o to, aby się w nich przeglądać, ile o to, aby wizualnie powiększyć dane pomieszczenie. Będzie się ono wówczas wydawało bardziej przestronne i nie będziemy już mieli uczucia klaustrofobii.

Ciekawe pomysły

To jakie wybierzemy lustra do salonu będzie zależało praktycznie tylko od nas. Możemy wybrać prostokątne albo okrągłe, które będą się prezentowały zwyczajnie, ale też będą pasowały do każdej aranżacji. Ale też możemy postawić na lustra w różnych kształtach, albo na niewielkie kawałeczki lustra, które będą przymocowane jedno obok drugiego, w niewielkich odstępach. Wówczas nie tylko będziemy mieli złudzenie optyczne powiększające nam pokój, ale jeszcze będziemy mieli ciekawą ozdobę salonu, która sprawi, że będzie on jedyny w swoim rodzaju.
Warto zobaczyć propozycje na ciekawe wykorzystanie lustra w salonie. Może się okazać, że będzie ono tym elementem, który sprawi, że nasz salon zyska charakter i zacznie się wyróżniać.

Jeśli mamy niewielki salon, to takie lustra do salonu będą najlepszym rozwiązaniem na jakie możemy się zdecydować.