Błaganie o atencję

Gwiazdy wykazują się czasami czystą desperacją, a wszystko po to, aby utrzymać się na topie. Znane są przypadki depresji i rozmaitych psychicznych dołków wśród celebrytów, od których odwróciły swój wzrok media oraz ich odbiorcy. Wykorzystanie fali popularności jest w tym świecie bardzo ważne, jednak nie wszyscy są w stanie robić to skutecznie.

Stąd można spotkać się z sytuacjami, gdy gwiazdy i gwiazdeczki celowo prowokują plotkarskie redakcje oraz paparazzi. Można to różnie oceniać, ale zjawisko ma miejsce. Form takiego przyciągania uwagi jest bardzo wiele – niektóre z nich są spektakularne, a inne tylko żenujące.

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie atencji jest kupno nowego samochodu lub pokazanie się z tym, który już się posiada, ale który dotąd nie był eksponowany. To skuteczna metoda, ale pod jednym warunkiem. Auto naprawdę musi mieć w sobie coś, co przykuje uwagę mediów.

Chodzi głównie o renomę marki, wartość modelu czy efektowne wzornictwo. Jeśli te warunki są spełnione, bilans atencji będzie się zgadzać.